Foto-expositie 80 Jaar bevrijding in Nieuwkoop expositie 2

Foto-expositie 80 Jaar bevrijding in Nieuwkoop expositie 2

In het kader van 80 jaar bevrijding in Nieuwkoop worden er in april drie foto-exposities georganiseert. De exposities zijn vanwege de omvang op drie plaatsen in de gemeente Nieuwkoop te zien. Expositie 2 is te zien bij Ipse de Bruggen in Nieuwveen. 

Bijzondere aandacht 80 jaar bevrijding

Hoe zou de Tweede Wereldoorlog eruit hebben gezien in kleur? De expositie 'Tweede Wereldoorlog in kleur' brengt de geschiedenis tot leven met indrukwekkende ingekleurde beelden. Het is een bijzondere expositie, die vanwege de omvang, op drie plaatsen in de gemeente Nieuwkoop is te zien van 4 t/m 21 april. Los van alle nationale beelden is er ook lokaal aandacht. Bij de historische verenigingen zijn er eigen, unieke exposities en krijgen drie personen extra aandacht. In Ter Aar is dat dokter Anne Quartel, in Nieuwveen is het Wim Speelman en in Nieuwkoop staat Jos Gemmeke centraal.

Deze unieke expositie is ontwikkeld door Jakob Lagerweij, die zich specialiseert in het inkleuren van historische foto's. Waar zwart-witbeelden vooral de grauwheid van de oorlog laten zien, geven de ingekleurde foto's een nieuw perspectief en maken ze de impact nog tastbaarder. ‘Het verleden voelt plotseling veel dichterbij en persoonlijker.’

 

Lokale betrokkenheid

De drie historische verenigingen geven momenteel ook een eigen invulling aan “80 jaar bevrijding”. Bij de Historische kring Liemeer ging in februari al een expositie van start hoe de oorlog en vooral het einde daarvan in Nieuwveen en Zevenhoven werd beleefd. De expositie in de Oudheidkamer is tot eind juli te zien. Uiteraard is er ook veel te zien en te lezen over de verzetshelden Speelman en Kooistra. In het Cultureel Historisch Museum Ter Aar is in de maanden maart, april en mei de wisseltentoonstelling “80 jaar bevrijding te zien. Verzetsheld en huisarts Anne Quartel krijgt daar  een prominente plek. In Museum Nieuwkoop (Zevensprong) is de expositie “Oorlogskunst” te zien. Ook verzetshelding Jos Gemmeke krijgt op deze locatie veel aandacht. Haar foto en ook die van Anne Quartel en Willem Speelman zijn speciaal ingekleurd door Jakob Lagerweij.

Foto expositie 2 is te zien bij Ipse de Bruggen in Nieuwveen

Openingstijden 4 t/m zaterdag 19 april: Ma t/m vrij van 09.00 tot 16.00 uur, Za & Zo van 10.00-16.00 uur. Adres: Parkpaviljoen Ursulaplein 20 in Nieuwveen.

Foto: Southwick House. Bij Southwick House kun je deelnemen aan een indrukwekkende audiotour in Nieuwkoop en omgeving. Tijdens de tour komt de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog tot leven. Bij 'zien en doen' vind je meer informatie.